Zespół Szkół Odzieżowych

im. Władysława Reymonta w Poznaniu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Email Drukuj PDF

 

Szkolny Klub Krótkofalowców SP3PGR przy Zespole Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu jest organizatorem krótkofalarskiego, o zasięgu międzynarodowym „Konkursu Generalskiego”. Jest to impreza cykliczna organizowana głównie w celu uczczenia pamięci wielkiego patrioty, syna ziemi wielkopolskiej, uczestnika wojny polsko-bolszewickiej, generała Wojska Polskiego II RP, dowódcy Okręgu Korpusu Nr VII z siedzibą w Poznaniu, działacza i społecznika, a od 2010 roku patrona wchodzącego w skład Zespołu Gimnazjum nr 1 - gen. broni Kazimierza Raszewskiego. Tradycją kolejnych edycji imprezy jest upamiętnienie konkretnych wydarzeń z bogatej biografii Generała.

„Konkurs Generalski” – edycja 2014

Czwarta edycja imprezy, w nawiązaniu do obchodów 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w szczególności poświęcona jest 95. rocznicom objęcia przez Patrona Konkursu stanowiska d-cy 3. pułku ułanów Armii Wielkopolskiej (16.02.1919) oraz stanowiska szefa Wydziału Wojskowego Komisariatu Naczelnej Rady Ludowej (21.03.1919), a przede wszystkim uzyskania przez ówczesnego oficera Armii Wielkopolskiej nominacji generalskiej (04.04.1919).

 

Pan minister Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego będący przedstawicielem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w sprawach związanych z bezpieczeństwem i obronnością państwa, na wniosek Jacka Behrendta objął to przedsięwzięcie realizowane w okresie od 4 do 12 stycznia 2014 roku już po raz kolejny patronatem honorowym, o czym informuje powyższy dokument.

Regulamin Konkursu jest do pobrania tutaj (ang., niem.). Wszelkich informacji dotyczących Konkursu udziela Award Manager Jacek Behrendt SQ3OPM Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Wykaz stacji radiowych Organizatora, przyznających Uczestnikom Konkursu za każde poprawne QSO 10 punktów:

SP3FTA, SP3KYY, SP3OL, SP3PL, SP3POZ, SP3ZAC, SP9KJU, SP9PRR, SQ3OPM, SQ3PON, SQ3SHH, SO3ALG (ostatnia stacja tylko pasma 80m i 15m).

Podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie laureatom nagród miało miejsce 27 stycznia podczas podsumowania tegorocznych obchodów Święta Patrona Gimnazjum nr 1, a szczegółowe wyniki są do pobrania tutaj.

 

Laureaci konkursu

Wspólna fotografia laureatów konkursu.

Inf. Jacek  Behrendt


„Konkurs Generalski” – edycja 2013

Tegoroczna edycja związana jest z przypadającymi w roku 2013 dwoma 90. rocznicami, po pierwsze ponownego otwarcia przez Generała nowej siedziby Wielkopolskiego Muzeum Wojska, które miało miejsce w Poznaniu 22 kwietnia 1923 roku i po drugie utworzenia Wielkopolskiego Klubu Automobilistów i Motocyklistów późniejszego, aż do chwili obecnej Automobilklubu Wielkopolski, którego Generał 25 sierpnia 1923 roku był współzałożycielem i pierwszym prezesem.

Pan minister  Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego będący przedstawicielem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w sprawach związanych z bezpieczeństwem i obronnością państwa objął honorowym patronatem tegoroczną edycję Konkursu Generalskiego, konkursu który zostanie przeprowadzony na wybranych zakresach radiowych fal krótkich w dniach od 5 do 13 stycznia 2013 roku, a podsumowanie i wręczenie nagród Laureatom nastąpi po feriach zimowych, w lutym 2013 roku podczas obchodzonego w szkole Dnia Patrona.

Patent Patronacki

Regulamin Konkursu jest do pobrania tutaj (ang., niem.). Wszelkich informacji dotyczących Konkursu udziela jego Manager Jacek Behrendt SQ3OPM Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Wykaz stacji radiowych Organizatora, przyznających Uczestnikom Konkursu za każde poprawne QSO 5 punktów:

SP3BVA, SP3FTA, SP3KYY, SP3OL, SP3PL, SP3POZ, SQ3OPM, SQ3PON, SQ3SHH.

Osoby zainteresowane pracą w charakterze operatora konkursowej stacji okolicznościowej SN0GKR proszone są o kontakt z p. Behrendtem. Mile widziana będzie znajomość języka angielskiego lub niemieckiego ale nie jest to wymóg konieczny -:).

Podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie laureatom nagród miało miejsce 8 marca podczas szkolnych obchodów Święta Patronów Szkół, a szczegółowe wyniki są do pobrania tutaj.

Inf.p. prof J. Behrendt

Poprawiony: poniedziałek, 10 lutego 2014 14:41  

Reklama
Reklama

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości